Žáci 9.B si v pátek 26. května připravili pro své spolužáky běžecký a cyklistický závod. V rámci předmětu Můj projekt si Matteo Pávek, Vojtěch Bejda a Jan Muchl pod vedením Lubici Knížkové naplánovali dvě trasy. Obě na sebe navazovaly, vedly přes světickou náves, říčanskou hájovnu. Cyklistická trasa závodníky zavedla až před Olivovu dětskou léčebnu. Soutěžili hlavně žáci sedmých a osmých ročníku. Mezi soutěžícími se našlo i pár deváťáků a jeden odvážný šesťák. Svoji účastí děti podpořili i dva členové pedagogického sboru. Pořadí sice nebylo to nejdůležitější na celé akci, ale zmínit vítěze se patří. V dívčí kategorii vyhrála Františka Kutnarová, asistentka ze 6.A. V mladších žácích zvítězil Martin Orsák ze 7.A, mezi těmi staršími zvítězil Samuel Kohn z 8.B. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za skvělý sportovní zážitek. Organizátorům patří velké díky za profesionálně zvládnutou akci a hlavně za zařízení hodnotných cen.